Обмін і повернення

Повернення товарів, придбаних в компанії ТОРН здійснюється відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» протягом 14 днів з моменту покупки за умови виконання всіх норм передбачених Законом.


Умови обміну / повернення товару належної якості

Стаття 9. Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів»:

У законодавстві України вказані дві причини, за якими покупець може зробити повернення або обмін купленого ним товару:
1. Якщо товар не відповідає заявленому виробником якості 
2. Якщо товар повністю відповідає всім вимогам, але з якоїсь причини не влаштовує покупця Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, у якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням. Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня покупки.

Обмін товару належної якості провадиться:

  • якщо він не використовувався;
  • якщо збережено його товарний вигляд;
  • споживчі властивості, пломби, ярлики;
  • розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Роз'яснення:

Не використовувався: Вся продукція є новою і не була використана раніше. Даний стан має бути не зміниться, а сліди застосування не виявлено. Магазин може скористатися правом відмовити клієнту як порушення цього пункту.

Товарний вигляд: Новий товар поставляється в заводській упаковці, це є одним з факторів визначення товарного вигляду. Покупець повинен пам'ятати, що пошкоджувати елементи упаковки не рекомендується! Також мають бути відсутні потертості, подряпини і пошкодження на виробі.

Пломби, ярлики і розрахункові документи: Даний пункт так само відноситься до товарного вигляду. У разі, якщо при поверненні був загублений будь-якої з документів, інформаційні дані або зірвані пломби на товар - повернення буде неможливий. При поверненні необхідно надати оригінал товарного чека, а так само гарантійного талона для повернення коштів.

Аксесуари та додаткове приладдя - поверненню підлягають НЕ розпакувати аксесуари і додаткове приладдя. Якщо є сліди розтину і спроби вторинної запаковування (особливо це стосується поліетиленової упаковки або блістерів) - товар повернути неможливо. Оптимальний спосіб уникнути складнощів в майбутньому - це перевірити товар в присутності кур'єра або менеджера магазина.

У разі, якщо товар був доставлений кур'єрської служби Нової Пошти, то його слід перевірити в присутності працівника служби при отриманні товару.


Умови обміну / повернення товару неналежної якості

Стаття 8. Згідно Закону України «Про захист прав споживачів»:

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку недоліків споживач, в порядку та в строки, встановлені законодавством, має право вимагати:

  • пропорційного зменшення ціни;
  • безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк;
  • відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

Винятки. Якщо замовник замовив і придбав товар, спеціально виготовлений для нього (індивідуального виготовлення), то такий товар не підлягає обміну або поверненню. Якщо в цей товар виявлений дефект, він підлягає усуненню в розумні терміни, які будуть обговорені з покупцем.

Також, в поверненні буде відмовлено, якщо продавець або виробник (підприємство, що задовольняє вимоги покупця) доведуть, що недоліки товару виникли внаслідок порушення споживачем правил користування товаром або його зберіганням. Покупець має право брати участь у перевірці особисто або через свого представника.

Повний і актуальний текст редакції Закону про захист прав споживачів.

Якщо товар був доставлений покупцеві за допомогою послуг кур'єрської служби (Нової Пошти) і необхідна зворотна доставка, то в такому випадку оплата послуг кур'єрської служби проводиться покупцем.